| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | Księga gości | Forum dyskusyjne | Chat | Newsletter | Powiadom znajomego | Poczta | Facebook |
Polski English Deutsch
Słupsk GminaSłupsk Gmina Słupsk Gmina On-line
 Gminny Portal Internetowy
- | - Słupsk Powiat | Słupsk | Katalog Firm Słupsk | Katalog Firm Słupsk Powiat | Przetargi | Szukam/dam prace | Ogłoszenia | Bezrobocie | Słupsk Gmina w liczbach - | -
- | - Wyszukiwarka | Klimat | Pogoda | Mapa Gminy Słupsk | Plany miejscowości | Historia Gminy Słupsk | Społeczność Lokalna | Sylwester - | -

Słupsk Gmina On-line Słupsk Gmina On-line / Przegląd Prasy / Marszałek uhonorował najpiękniejsze wsie i zagrody

Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne w województwie pomorskim działają w regionie słupskim.
Możemy także pochwalić się pięknymi wsiami i zagrodami.
Dzisiaj w Gdańsku rozstrzygnięto kolejną edycją konkursów ogłaszanych przez marszałka województwa pomorskiego: "Piękna wieś" oraz Pomorski Konkurs Agroturystyczny.
W pierwszym z nich w tym roku uczestniczyło 99 wsi, 798 zagród nierolniczych i 369 zagród rolniczych. Nagrody przyznano w trzech kategoriach. W kategorii wieś wygrała wieś Sławęcin w gminie Chojnice. Dostrzeżono jednak także region słupski, przyznając nagrodę specjalną wsi Redkowice.
Natomiast w kategorii zagroda rolnicza I miejsce przypadło Annie i Marianowi Stenzlom z Popowa w gminie Żukowo. Zaś Krystyna i Jerzy Rapta z Przytocka w gminie Kępice otrzymali wyróżnienie.
Wyróżnienie też przypadło w kategorii zagroda nierolnicza Alicji i Dariuszowi Szostak z Węgorzynka w gminie Miastko.
Mieszkańcy naszego regionu tryumfowali natomiast w Pomorskim Konkursie Agroturystycznym. Spośród 28 gospodarstw 1 miejsce przypadło Łukaszowi Dejkowi ze wsi Zawory na Kaszubach. 2 miejsce zajęła zaś Elżbieta Hryszkiewicz z Polnicy w gm. Człuchów za zagrodę "Grzybowo".
3 miejsce przypadło Grażynie i Leszkowi Onisiewiczom z Krzemienicy w gm. Słupsk za zagrodę "Wędrowna barć". W tym przypadku doceniono wartość edukacyjną oferty państwa Onisiewiczów, którzy w swojej zagrodzie prezentują proces produkcji miodu i różnych wyrobów regionalnych na jego bazie.
Reprezentanci naszego regionu otrzymali także dwa wyróżnienia. Przypadły one Franciszkowi Gacy za "Gacówkę" z Turowa w gminie Miastko oraz Tomaszowi Ciemińskiemu za "Cichy zakątek" w Półcznie, gm. Studzienice.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe, które pomogą im upiększyć ich zagrody.
- Te konkursy potwierdzają, że z roku na rok pomorskie wsie coraz bardziej pięknieją, a o to w nich przede wszystkim chodzi - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Tekst: Zbigniew Marecki
Źródło: Głos Pomorza

Gry, tapety, aplikacje, polifonia i... wszystko na komórkę kliknij tutaj>>>

Web Informer Button